İletişim teorisyenlerinin hemfikir olduğu az sayıda konudan bir tanesi, iletişimin iki yönlü olduğudur. Kurumlar sosyal paydaşları ile ilişki içindedir. Ürünlerinin, kararlarının iletişimini yaparlar, karşılığında kitleler geri bildirimde bulunurlar. Akılcı iletişim stratejisinde bu geri bildirimleri dikkate almak gerekir.

Dijital medya, açık olunduğu sürece, iki yönlü iletişimin mükemmel kanalıdır. Samimi olduğu sürece son derece güvenilir bir ilişki tesis edebilirsiniz.

Dijital medyanın sonsuz hafızası.

İletişimi kurulan başlık, çok büyük bir ihtimalle sonsuza kadar internetin bir beyine benzeyen sinapslarının arasında tutunur. Kurguladığımız iletişim ne kadar doğru ise o derece kuvvetli bir yer edinir kendisine.

Kuantum

Dijital medya kulvarlarında dolaşan bilgi aynı anda birçok yerde belirebilir. Web sitenizde paylaştığınız bilgi, Facebook sayfalarında paylaşılır, twitter hesapları arasında dolaşabilir, bir blogda alıntılanabilir. haber sitelerinde kendisine yer bulabilir. Bu durumda doğru kurgulanmış bir mesaj global ölçekte gündeme oturabilir. Tersi de doğal olarak mümkün. Hoşunuza gitmeyecek bir bilgi de aynı sinapsların rüzgarından faydalanarak yayılır.